Екстремни неми
Windpolar фокусирани на ладење индустрија за 20 години
нашите производи имаат постигнато, CE, RoHS и ISO9001: 2000 за квалитет систем за контрола ertificates

ИЗБРАНА

МАШИНИ

DC вентилатор кондензациска единица

Употребата на инвертер компресор, во голема мера подобрување на ефикасноста на единица за кондензирање со, како што се висока доверливост, ниска бучава и заштеда на енергија, и ќе биде широко се користи за ладна соба и да ја покажат итн

Употребата на инвертер компресор, во голема мера подобрување на ефикасноста на единица за кондензирање со, како што се висока доверливост, ниска бучава и заштеда на енергија, и ќе биде широко се користи за ладна соба и да ја покажат итн

МЕТОДИ НА МАШИНАТА алатки може ПАРТНЕР

Со вас секој чекор од патот.

Од изборот и конфигурирање на правото
машина за вашата работа е да ви помогнеме да се финансира купување кој генерира забележлива профит.

МИСИЈА

ИЗЈАВА

Taizhou Nanfeng Ладно синџири ограничен компанија е формирана во 1999 година, која е специјализирана за развој, производство и продажба на опрема за ладење. основни производи на компанијата се DC инвертер единица за кондензирање, Danfoss комплетно опремена кондензациска единица, со висок квалитет единица за кондензирање и така натаму. DC инвертер единица за кондензирање е многу Супер заштеда на енергија (40% -60%), Супер молчи (толку ниско, како 45dB) и така натаму. Данфосс комплетно опремена единица за кондензирање е високо сигурен, висока ефикасност, силна издржливост и други предности.

последните

ВЕСТИ

  • The fighting force will our effective driving force

    Starting in January 2020, an infectious disease called “Novel Coronavirus Infection Outbreak Pneumonia” has occurred in Wuhan, China. The epidemic touched the hearts of people all over the world, in the face of the epidemic, Chinese people up and down the country, are actively fighti...

  • 2019 QingDao (China)Retail exhibition

    2019 qingdao (China)Retail exhibition 2019 qingdao retail exhibition nanfeng cold-chain new product  inverter unit had a brand new appearancet the inverter unit can save 40% energy and with low noise. it is a very popular product

  • Шангај Меѓународна изложба

    На три дена во 2019 Шангај Меѓународна изложба за ладење дојде до крајот на 14-ти, April.In на изложбата, Taizhou Nanfeng Ладно синџири CO., LTD е во сосема нов изглед "28 Меѓународен Ладење Изложба". Постојат голем број на производи во exhibition.DC вентилатор за ладење кондензирање ...