за нас

df

Компанијата Органограм

xdfsdf

Нашата приказна

Taizhou Nanfeng Ладно синџири ограничен компанија е формирана во 1999 година, која е специјализирана за развој, производство и продажба на опрема за ладење. основни производи на компанијата се DC инвертер единица за кондензирање, Danfoss комплетно опремена кондензациска единица, со висок квалитет единица за кондензирање и така натаму. DC инвертер единица за кондензирање е многу Супер заштеда на енергија (40% -60%), Супер молчи (толку ниско, како 45dB) и така натаму. Данфосс комплетно опремена единица за кондензирање е високо сигурен, висока ефикасност, силна издржливост и други предности.

големите пазари на компанијата се во Европа, Австралија и во другите развиени земји и региони. Тоа е позициониран во ладење на пазарот на high-end и обезбедува ОЕМ и ODM услуги на клиенти во развиените земји како Велика Британија и Австралија. Од 2009 година, компанијата се населиле во платформа на Меѓународната станица Alibaba. Тоа отсекогаш ја потврдил бизнис принципи на искреност и доверба во меѓународната трговија и ужива добар углед меѓу своите клиенти. Во 2018 година, почнавме да се влезе на домашниот пазар. Ние сме посветени на создавање вредност за клиенти со навистина висок квалитет на опрема за ладење.

сила на компанијата лежи во неговата способност да се развијат и да ги применуваат новите технологии. Компанијата има добро истражување и развој на соработка односи со многу универзитети како ладење професионална постдипломски студент станица во Jiangsu покраината, кои во голема мера ја зголемува креативноста и виталноста на компанијата.

Фирмата располага со професионален тим R & D и група на посветени вработени. Тоа автоматски собранието линии, увоз на опрема за детекција на истекување, тип лаборатории, и софтвер за управување на процесот на производство системи за да се обезбеди квалитетот на сите производи на компанијата и, исто така, обезбеди нова можност за развој на производ и снабдување со производство на компанијата.

Компанијата има ISO9001: 2000, ISO1400, CE, CB, RoHS и други квалитет, сертификација на животната средина систем за заштита и националната лиценца за производство на индустриски производи.

Компанијата има две независни брендови "PSRE" и "POLAR", и има силно влијание во ладење индустрија.

Квалитетот е на животот на нашата компанија и клиентите задоволство е нашата вечна потрага. Ние би сакале да се приклучат на рацете и да победи заедно за да им обезбеди на клиентите со задоволителен квалитет на производите.