Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Дали сте на производителот или трговско друштво?

Ние сме referigeration производи производителот.

Има еден пример?

Да, тоа е на располагање.

Која е вашата гаранција?

Една година од производството.

По една година, ние ќе ве снабди со евтини резервни делови.

Може да ви обезбеди OEM / ODM услуга?

Да, ние може да обезбеди OEM / ODM услуга и да се направи OEM лого за вас.

Што е вашиот мандат за исплата?

T / T, L / C и др

Што е трговија на вашиот мандат?

ФОБ, CIF, CNF, EXW.

Може ли да ја посетите вашата фабрика?

Им посакуваме топло добредојде ќе дојде да ја посетите нашата фабрика во градот Taizhou Jiangsu покраината.