Кина отворен тип кондензациска единица за ладење фабрика и производители | Nanfeng

Единица отворен тип кондензација

Краток опис:

Providing a broad range of refrigeration applications.Equipped with Tecumseh compressor and Weiguang fan, with the advantages of small sizelow noise.easy to install and so on. Technical Date                       Model NF050DGM NF075DGM NF100DGM NF150DGM NF200DGM NF250SGM Nominal Capacity(kW) 0.96 1.29 1.62 2.31 3.44 4.47 Horse Power (HP) 0.5 0.75 1 1.5 2 2.5 Compressor AE4460Z CAJ9480Z CAJ9510Z CAJ4517Z FH4524Z TFH4531Z Fan Quantity 1 1 1 1 1 2 Fan Diameter (mm) 250 300 350...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Providing a broad range of refrigeration applications.Equipped with Tecumseh compressor

  and Weiguang fan, with the advantages of small sizelow noise.easy to install and so on.

  Технички Датум на модел NF050DGM NF075DGM NF100DGM NF150DGM NF200DGM NF250SGM
  Номинална моќност (kW) 0.96 1.29 1.62 2.31 3.44 4.47
  Моќ коњ (HP) 0.5 0.75 1 1.5 2 2.5
  компресор AE4460Z CAJ9480Z CAJ9510Z CAJ4517Z FH4524Z TFH4531Z
  фан Кол 1 1 1 1 1 2
  На вентилаторот дијаметар (mm) 250 300 350 350 400 350
  Проток на воздух (m³ / h) 730 1660 2270 2270 3540 4540
  Навивач Моторни моќност (W) 50 85 130 130 180 260
  Врската со дијаметар на цевководот Течни линија (инчи) 8 март 8 март 8 март 8 март -ви јануари 2 -ви јануари 2
  Гасоводниот (инчи) 8 март 8 март -ви јануари 2 -ви јануари 2 8 мај 8 јули
  моќ Sourch 220V / 1 / 50Hz 220V / 1 / 50Hz 220V / 1 / 50Hz 220V / 1 / 50Hz 220V / 1 / 50Hz 380V / 3 / 50Hz
  Номинална струја (А) 4.5 4.7 6 7.9 11,5 6.9
  надворешни димензии Широчина (мм) 430 430 500 540 600 900
  Висина (mm) 360 360 455 505 560 455
  Длабоко (mm) 485 515 560 600 660 620

  Напомена: R404A ладење, должност на 32 ℃ температура на околината, -10 ℃ испарувања температура, 20 ℃ вшмукување температура.

  Технички Датум на модел NF100DGL NF150DGL NF200DGL NF300DGL
  Номинална моќност (kW) 1.13 1.46 2.14 2.89
  Моќ коњ (HP) 1 1.5 2 3
  компресор CAJ2446Z CAJ2464Z FH2480Z TFH2511Z
  фан Кол 1 1 1 2
  На вентилаторот дијаметар (mm) 250 300 400 350
  Проток на воздух (m³ / h) 730 1660 3540 4540
  Навивач Моторни моќност (W) 50 85 180 260
  Врската со дијаметар на цевководот Течни линија (инчи) 3/8 3/8 1/2 1/2
  Гасоводниот (инчи) 1/2 5/8 5/8 5/8
  моќ Sourch 220V / 1 / 50Hz 220V / 1 / 50Hz 220V / 1 / 50Hz 380V / 3 / 50Hz
  Номинална струја (А) 4.2 6.1 8.0  5.0 
  надворешни димензии Широчина (мм) 500 500 600 900
  Висина (mm) 400 400 560 455
  Длабоко (mm) 560 560 600 620

  Напомена: R404A ладење, должност на 32 ℃ собна температура, -25 ℃ испарувања температура, 20 ℃ вшмукување температура


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  производи категории